گرید فولاد | انواع گرید های فولاد کدامند؟

گرید فولاد

 

انواع گرید های فولاد

به طور کلی فولاد ها به چهار دسته کلی  تقسیم بندی می شوند.
فولاد های کربنی،فولادی های الیاژی،فولاد های زنگ نزن،فولاد های ابزار

فولاد کربنی

فولادهای کربن حاوی مقدار کمی از عناصر آلیاژی هستند و 90٪ از کل تولید فولاد را تشکیل می دهند. فولادهای کربنی بسته به مقدار کربن آنها می توانند به سه گروه دیگر تقسیم شوند
فولاد های کم کربن
فولاد های کربن ملایم
فولاد کرین بالا

فولاد الیاژی

فولادهای آلیاژی حاوی عناصر آلیاژی (به عنوان مثال منگنز ، سیلیکون ، نیکل ، تیتانیوم ، مس ، کروم و آلومینیوم) در ابعاد مختلف به منظور دستکاری خواص فولاد مانند سختی آن ، مقاومت در برابر خوردگی ، استحکام ، شکل پذیری ، جوشکاری یا شکل پذیری است. برنامه های کاربردی برای فولاد آلیاژی شامل خط لوله ، قطعات خودرو ، ترانسفورماتور ، ژنراتور و موتور الکتریکی است.
این نوع از فولاد ها محصولات متنوعی از نظر تولید دارند مانند میلگرد استیل،ورق استیل،انواع لوله های مانیسمان و استیل های زنگ نزن با تنوع آلیاژهایی مثل آلیاژهای میلگرد 17-4ph ،میلگرد 304،میلگرد 316 و دیگر انواع الیاژهای استنلس استیل را دارند.

فولاد های زنگ نزن

فولادهای ضد زنگ به طور کلی بین 10-20٪ کروم به عنوان عنصر آلیاژی اصلی وجود دارند و برای مقاومت در برابر خوردگی بالا ارزش دارند. با بیش از 11٪ کروم ، فولاد حدود 200 برابر در برابر خوردگی نسبت به فولاد خفیف مقاوم است. این فولادها را می توان با توجه به ساختار بلوری آنها به سه گروه تقسیم کرد:
<h3>آستینیتی</h3>
<h3>مارتنزیتی</h3>
<h3>فراری</h3>
<h3>فولاد های ابزار</h3>
فولادهای ابزار حاوی تنگستن ، مولیبدن ، کبالت و وانادیوم در مقادیر مختلف برای افزایش مقاومت در برابر حرارت و دوام هستند و آنها را برای برش و حفاری تجهیزات ایده آل می کنند.

admin-steel
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *