وزن میلگرد استیل 316 چقدر است؟

وزن میلگرد استیل 316

وزن میلگرد استیل 316

آیا می دانید وزن میلگرد استیل 316 چقدر است؟ در این مطلب تصمیم داریم در رابطه با پرسش فوق اطلاعاتی را به شما ارائه دهیم. اگر جزو آن دسته از افرادی باشید که به نحوی با استیل سر و کار داشته باشید می ‌دانید که میلگرد استیل ۳۱۶ یکی از موارد بسیار کاربردی در صنایع مختلف است. میلگرد استیل ۳۱۶ در مقایسه با دیگر محصولات مشابه خود در برابر رطوبت هوا و زنگ زدگی مقاومت بسیار بالایی دارد. به همین دلیل در تمامی سازه ‌هایی که به نوعی با رطوبت هوا در ارتباط هستند مورد استفاده قرار می ‌گیرد.

وزن میلگرد استیل 316 میلگرد استیل ۳۱۶ یکی از انواع میلگرد است که به دلیل برخورداری از مقاومت بالا در برابر رطوبت و زنگ زدگی در طراحی دکوراسیون خارجی و دیگر سازه‌ های مشابه به صورت گسترده کاربرد دارد. این نوع میلگرد جزو انواع میلگرد استیل نگیر به شمار می ‌رود و از قابلیت جذب آهنربا بی نصیب بوده و خاصیت ضد اسیدی دارد.

یکی از نکات مهم و قابل توجه در رابطه با تعیین وزن میلگرد استیل 316 توجه به اندازه و ضخامت آن است. به عبارت دیگر این نوع میلگرد در ابعاد، وزن و ضخامت متفاوتی راهی بازار می‌ شود. بنابراین در تعیین وزن میلگرد استیل ۳۱۶ دو فاکتور بسیار مهم که شامل ابعاد و ضخامت هستند نقش دارند.

به عنوان مثال یک میلگرد استیل ۳۱۶، ۶متری بر حسب ضخامت ممکن است بین ۰.۵ کیلوگرم تا ۶۲۰ کیلوگرم وزن داشته باشد. به بیانی دیگر وزن یک میلگرد ۶ متری بر اساس ضخامت میلگرد تعیین می ‌شود و هر چقدر که ضخامت میلگرد بالا باشد به همان میزان نیز وزن آن بالا خواهد رفت.

به این ترتیب دو میلگرد  استیل ۳۱۶ با ابعاد ۶ متر در ضخامت های ۵، ۱۰، ۱۴، ۱۵،۱۶، ۲۰، ۲۵، ۲۸ و ۳۰ به ترتیب داری وزن های ۰.۵، ۴، ۷.۵، ۸.۵، ۹.۵، ۱۵، ۲۳، ۲۹ و ۳۳ هستند.

مشخصات وزن میلگرد استیل 316

 

مشخصات و ویژگی‌های میلگرد استیل ۳۱۶

میلگرد استنلس استیل ۳۱۶ حاوی مقادیر قابل توجهی کروم نیکل و مولیبدن است. به همین دلیل یک نوع فولاد زنگ نزن آستنیتی به شمار می رود. همچنین این محصول در دمای بالا نیز استحکام زیادی دارد و به همین دلیل علاوه بر استفاده در دکوراسیون سازه‌ های خارجی، در صنایعی که به نوعی با حرارت بالا در ارتباط هستند نیز کارایی دارد. این محصول در برابر خوردگی نیز کاملاً مقاوم بوده و از این رو در محیط‌ های کلریدی و جوی نیز در مقایسه با دیگر انواع میلگرد استیل نظیر میلگرد ۳۰۴ عملکرد بهتری داشته و مقاومت بیشتری از خود نشان می‌ دهد.

نا گفته نماند که میلگرد استیل ۳۱۶ برای استفاده در صنایع دریایی و همچنین صنایعی که به نوعی با آب دریایی گرم در ارتباط هستند، گزینه مناسبی به شمار نمی‌ رود. زیرا تجربه ثابت کرده است که در آب دریایی گرم مقاومت چندان مطلوبی ندارد و دچار زنگ زدگی و خوردگی می ‌شود.

قیمت میلگرد استیل 316

 

قیمت میلگرد استیل 316 چقدر است؟

با توجه به توضیحات ارائه شده مشخص شد که میلگرد استیل ۳۱۶ از نظر وزن ضخامت و ابعاد در انواع مختلفی وجود دارد. از این رو باید گفت که قیمت آن نیز بر اساس ویژگی‌ های محصول متفاوت است. البته ناگفته نماند که در حالت کلی مهم 0‌ترین فاکتور برای تعیین قیمت میلگرد استیل ۳۱۶ وزن آن است. بنابراین هر چقدر وزن میلگرد بالاتر باشد به همان میزان نیز قیمت آن افزایش پیدا خواهد کرد.

ناگفته نماند که قیمت میلگرد استیل نیز همانند دیگر آلیاژ‌ها به شدت تحت تاثیر قیمت ارز و تورم قرار دارد و قیمت‌ ها ثابت نیستند. از این رو آن دسته از عزیزانی که می‌ خواهند اطلاعات کامل ‌تری را از قیمت این محصول به دست آورند، می‌ توانند همین حالا با پشتیبانی این مجموعه ارتباط بگیرند.

admin-steel
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *