برترین تولید کنندگان ورق استیل در جهان

برترین تولید کنندگان ورق استیل در جهان

بزرگترین تولید کنندگان ورق استیل در جهان

برترین تولید کنندگان ورق استیل در جهان شامل موارد مختلفی است که در این مقاله سعی داریم به معرفی آنها بپردازیم. ورق استیل در کشور ما یک محصول وارداتی بوده و نیاز صنایع مختلف به این محصول از طریق واردات تامین می‌ شود. به عبارت دیگر تقریبا همه آلیاژ استیل مورد نیاز در صنایع مختلف کشور ما، به واسطه تولید کنندگان خارجی در آن سوی مرزها تولید شده و سپس به واسطه وارد کنندگان فعال در این حوزه به بازار عرضه می‌ شود.

نا گفته نماند که همه تولیدکنندگان ورق استیل عملکرد یکسانی ندارند و برخی از آنها به دلیل بهره ‌گیری از تکنولوژی مدرن، به کار گیری متریال مرغوب و استفاده از دانش و تخصص زبده ترین کارشناسان این حوزه تولیدات مرغوب تر و با کیفیت تری دارند. در ادامه این مطلب به بهترین و مطرح ترین تولید کنندگان استیل در دنیا اشاره خواهیم کرد.

برترین تولید کنندگان ورق استیل در جهان

بهترین تولید کنندگان ورق استیل در دنیا چه کسانی هستند؟

به طور کلی استیل یک نوع آلیاژ است که در مقایسه با دیگر فلزات، در مقابل زنگ زدگی، اکسایش و رطوبت در مقایسه با دیگر آلیاژها عملکرد بهتری دارد و به راحتی زنگ نمی‌ زند. این محصول در صنایع مختلفی نظیر تولید لوازم خانگی، صنایع پتروشیمی، کشتی‌ سازی، هواپیما سازی، ظروف و غیره کاربرد دارد.

به همین دلیل کیفیت و متریالی که برای تولید آن به کار می رود باید در سطح مطلوب و استانداردی قرار داشته باشد. از این رو بهترین و‌ خوش نام ترین وارد کنندگان فعال در این حوزه، به منظور انجام وظیفه خود به بهترین شکل ممکن و همچنین جلب اعتماد مشتریان خود همواره با بهترین و مطرح ترین تولید کنندگان استیل در سطح جهان در ارتباط هستند.

بهترین و موفق ‌ترین کشورها در زمینه تولید ورق استیل شامل کشورهای تایوان، چین، ایتالیا، هند و کره است. خوشبختانه حجم زیادی از استیل موجود در بازار کشور ما نیز از طریق تولید کنندگان فعال در همین کشورها تامین می‌ شود. به طور کلی برترین تولید کنندگان ورق استیل در جهان شامل موارد زیر هستند.

  • ویراج هند

در حال حاضر یکی از برترین و موفق ‌ترین تولید کنندگان استیل در سطح دنیا شامل ویراج هند است. این شرکت موفق که از سال ۱۹۹۲ فعالیت خود را آغاز کرده در سال گذشته حدود یک و نیم میلیارد دلار گردش مالی داشته است.

همین رقم به سادگی نشان می‌ دهد که ویراج هند در این حوزه عملکرد موفق و قابل اعتمادی دارد. در لیست محصولات ویراج هند علاوه بر ورق استیل موارد دیگری نظیر سیم جوش، میلگرد استیل، اتصال دهنده های استیل، سیم و فلنج نیز به چشم می خورد. در حال حاضر این شرکت موفق هندی از ۶ قاره جهان و حدود ۹۰ کشور  دنیا بیش از ۱۳۰۰ مشتری دارد.

  • کنیه ایتالیا

دیگر تولید کننده برتر ورق استیل در دنیا شامل یک شرکت ایتالیایی به نام کنیه است. این شرکت که در شمال غربی ایتالیا قرار دارد، فعالیت خود را از اوایل قرن بیستم شروع کرده و از آن زمان تاکنون همواره روند رو به رشدی را تجربه کرده است.

  • پوسکو کره

پوسکو کره یکی دیگر از برترین تولید کنندگان استیل در دنیا است که در حال حاضر در این حوزه جایگاه ویژه‌ ای دارد. این شرکت موفق کره ‌ای از سال ۱۹۶۸ تاکنون در زمینه تولید محصولات فولادی منجمله استیل فعالیت می‌ کند و در حال حاضر در لیست محصولات آن امکان دسترسی به تمامی گریدهای مختلف استیل نظیر داپلکس، مارتنزیت، میلگرد استیل سری ۳۰۰، ۴۰۰ و غیره دسترسی داشت.

  • وای سی ایناکس تایوان

وای سی ایناکس تایوان یکی دیگر از برترین تولید کنندگان ورق استیل در جهان است که از سال ۱۹۷۳ تاکنون در این زمینه فعالیت می ‌کند. این شرکت مجموعه کاملی از انواع مختلف محصولات استیل، نظیر مقاطع طویل ورق‌ ها، میلگرد، ناودانی، پروفایل و غیره را تولید کرده و راهی بازارهای جهانی می‌ کند.

  • آرسلور میتال

شرکت آرسلور متال یک شرکت چند ملیتی است که در آفریقای جنوبی قرار دارد. این شرکت از ادغام دو شرکت فولاد آرسلور و میتال به وجود آمده و فعالیت خود را با عنوان شرکت آرسلور میتال از سال ۲۰۰۶ نیز شروع کرده است. در حال حاضر بخش وسیعی از کل تولیدات فولاد در آفریقای جنوبی به واسطه این شرکت تامین می‌ شود. در کنار تولید انواع مقاطع تخت، انواع مقاطع فولادی طویل نیز به واسطه این تولید کننده استیل تولید شده و به بازار ارائه می ‌شود.

 

تولیدکننده استیل در ایران

 

آیا در ایران استیل تولید می شود؟

معمولاً یکی از سوالات پرتکراری که از طرف بسیاری از خریداران و متقاضیان خرید ورق و میلگردهای استیل مطرح می ‌شود این است که آیا در داخل کشور نیز استیل تولید می شود. در پاسخ به پرسش فوق باید گفت که در حال حاضر هیچ کارخانه تولید کننده استیل در کشور ما فعال نیست. به همین دلیل همه نیاز صنایع مختلف به آلیاژ استیل از طریق واردات تامین می شود.

از این رو قیمت فولاد استیل همواره وابسته به نرخ ارز و دلار است. متاسفانه فعلاً در کشور ما تکنولوژی ساخت ورق استیل وجود ندارد و علی رغم همه تلاش‌ های مضاعفی که در این زمینه صورت گرفته است در حال حاضر شرکتی به عنوان شرکت تولید کننده استیل در داخل کشور فعالیت نمی‌ کند.

البته ناگفته نماند که نیکل یکی از مهم ‌ترین عناصر برای تولید استیل به شمار می‌ رود و متاسفانه این عنصر در کشور ما وجود ندارد. از این رو می ‌توان گفت که یکی دیگر از عواملی که سبب شده است تاکنون همه تلاش ‌ها برای تولید استیل در کشور بدون ثمر بماند عدم وجود این عنصر است.

admin-steel
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *