لوله استیل 321

لوله استیل 321

لوله استیل 321 یک نوع آلیاژ ضد زنگ از خانواده لوله ‌های استنلس استیل نگیر بود و فاقد خاصیت مغناطیسی است. این نوع فولاد در استاندارد دی‌آی‌ان آلمان با نام فولاد ۱.۴۵۴۱ خوانده می ‌شود و دارای دمای آهنگری ۹۰۰ الی ۱۲۰۰ درجه سانتیگراد می‌ باشد. ناگفته نماند که این نوع لوله استیل فاقد دمای آنیل کاری است‌ و به همین دلیل تحت عملیات آنیل قرار نمی ‌گیرد. دیگر نکته قابل ذکر در رابطه با این نوع آلیاژ این است که فقط از طریق عملیات سرد کاری می ‌توان آن را سخت  کرد. در ادامه مطلب توضیحات بیشتری در رابطه با ویژگی ‌ها و کاربردهای این نوع لوله استیل ارائه خواهد شد.

ویژگی های لوله استیل 321

لوله استیل ۳۲۱ ویژگی و خواص منحصر به فرد خود را دارد این نوع لوله در مقایسه با موارد مشابه دارای کربن بیشتری بوده و برای آنکه در برابر خزش مقاومت و استحکام بالایی داشته باشد همواره در دماهای بالاتر از ۱۰۰۰ درجه فارنهایت تولید می‌ شود. البته ناگفته نماند که بیشترین عناصر به کار رفته در آن شامل نیکل و کروم هستند و همچنین در مقایسه با کروم و نیکل میزان کربن موجود در آن کم است. برای محاسبه وزن استیل ۳۲۱ به صورت تقریبی می‌ توان از محاسبه‌ گر وزن فولادها استفاده کرد.

به طور کلی مهم ‌ترین ویژگی‌ های قابل ذکر برای این محصول شامل موارد زیر است.

  • مقاومت بالا در برابر خوردگی

همانطور که عنوان شد این محصول یک نوع آلیاژ ضد زنگ و مقاوم در برابر خوردگی است. باید گفت که میزان مقاومت لوله استیل ۳۲۱ در برابر خوردگی مشابه با مقاومت لوله استیل ۳۰۴ است. در واقع میزان مقاومت آن از این نظر با لوله استیل ۳۰۴ قابل قیاس می ‌باشد. همچنین برخلاف دیگر آلیاژ‌ها که در محدوده بارش کاربیت کروم ۱۵۰۰ الی ۱۸۰۰ فارنهایت ناپایدار هستند مقاومت خوبی دارد.

در دماهای پایین ‌تر از ۱۰ درصد محلول ‌های رقیق شده اسید فسفوریک خالص و همچنین در دماهای بالاتر در بسیاری از اسیدهای عالی رقیق شده و در دماهای متوسط یک فولاد ضد زنگ کاربردی به شمار می ‌رود. دیگر نکته قابل ذکر در رابطه با این ویژگی لوله استیل ۳۲۱ این است که در مقابل خوردگی تنش پلی تیونیک اسید در سرویس هیدروکربنی دارای مقاومت قابل قبولی است.

همچنین می‌ توان از آن در محلول‌ های بدون فلوراید یا کلرید سوزآور در دماهای متوسط استفاده کرد. منتهی برخلاف همه موارد ذکر شده این نوع آلیاژ در برابر محلول ‌های کلرید و اسید سولفوریک حتی با غلظت کم نیز دارای عملکرد چندان قابل قبولی نیست.

  • دارای شکل دهی گرمایشی خوبی است

این محصول به دلیل برخورداری از شکل دهی گرمایشی بالا برای برهم زدن آهنگری و دیگر فرایندهای گرم کاری یک گزینه مناسب به شمار می ‌رود. منتهی نباید آن را در دمای کمتر از ۱۷۰۰ فارنهایت گرم کرد.

همچنین به واسطه بسیاری از فرایندهای استاندارد جوشکاری و بدون نیاز به عملیات حرارتی پس از جوشکاری قابل استفاده است.

  • شکل دهی سرمایشی خوبی دارد

این آلیاژ از شکل دهی سرمایشی خوبی برخوردار است و همچنین کاملاً انعطاف پذیر می ‌باشد به همین دلیل به راحتی تشکیل می‌ شود.

کاربرد و ویژگی های لوله استیل 321

کاربردها ی لوله استیل ۳۲۱

لوله استیل ۳۲۱ کاربردهای متنوعی دارد و در صنایع مختلفی به کار می ‌رود به عنوان مثال می ‌توان از این لوله برای تولید رینگ‌ های کلکتور هواپیما، اتاقک گرمکن، پوشش بولیرها، اتصالات انبساط و غیره می ‌توان از این محصول استفاده کرد. علاوه بر موارد نام برده این محصول کاربردهای دیگری نیز دارد که شامل موارد زیر هستند.

  • صنایع تولید برق
  • صنایع فرآوری گاز
  • صنایع تبدیلی مواد غذایی صنایع شیمیایی
  • صنایع پتروشیمی
  • صنایع کود
  • صنایع نفت و گاز
  • صنایع قند‌

خرید لوله استیل 321

در حال حاضر برای خرید لوله استیل ۳۲۱ روش ‌های مختلفی وجود دارد. آن دسته از عزیزانی که می ‌خواهند بهترین و همچنین مقرون به صرفه ترین روش برای خرید لوله استیل ۳۲۱ را انتخاب کنند بهتر است خرید خود را به صورت اینترنتی انجام دهند. زیرا در این صورت می‌ توانند به راحتی و در کمترین زمان ممکن به بهترین مراجع فعال در این حوزه دسترسی پیدا کنند.

به عبارت دیگر متقاضیان خرید لوله استیل با یک سرچ ساده در فضای مجازی می توانند تعداد زیادی مرکز فروش لوله استیل ۳۲۱ را مشاهده کرده و از بین آنها بهترین گزینه با ایده‌ آل ترین شرایط را بدون محدودیت زمان و مکان جهت خرید انتخاب کنند.

admin-steel
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *