فارسی انگلیسی اسپانیایی فرانسوی

۴۲۰

معرفی آلیاژتوضیحات :
420A فولاد های مارتنزیتی مقاوم در برابر خوردگی و دما می باشند که قابل سخت کردن با عملیات حرارتی بوده و باعث بالا رفتن خواص مکانیکی می شود.
کاربردها :
ماشین اجزا ، سوپاپ و پمپ ، کارد و چنگال ، لوازم جراحی ، تیغه های توربین های بخار ، دسته ها ی بازویی کوچک ، لوازم ورزشی ،         ابزارآلات و …
مقاومت خوردگی :
مناسب برای خوردگی های ملایم و کمتر از 410 . بهترین مقاومت در برابر خوردگی این فولاد در کوئنج تمپر در دمای 200 درجه سانتیگراد می باشد.
مقیاس :
تا مرز 650 درجه سانتیگراد به صورت سرویس متداول و تا 750 درجه سانتیگراد به صورت سرویس تناوبی.
جوش پذیری :
چون 420A آلیاژ سخت شده هوایی است ، یک پیش گرمایی ما بین دمای 200 الی 250 درجه سانتیگراد قبل از جوش دادن باید صورت گیرد. جوش دادن باید محیطی برای آنیل شدن در زمان 6 الی 8 ساعت و در دمای 700 الی 750 درجه سانتیگراد و سرد کردن هوایی صورت گیرد.
عملیت حرارتی :
آنیل : 800 – 750 درجه سانتیگراد / سردکاری آهسته
سخت کاری : 1030 – 980 درجه سانتیگراد
بازگشت : 650 – 600 درجه سانتیگراد
گرمکاری :
420A می تواند به راحتی از دمای 900 درجه الی 1120 درجه سانتیگراد فورج شود که باید از روش آرام سرد کردن پیروی گردد.

 

 

بازرگانی مهدی پور با بیش از ربع قرن سابقه درخشان در امر واردات و تامین کننده انواع فولادهای استنلس استیل همچون میلگرد استیل ، ورق استیل ، لوله استیل ، داپلکس ، اینکونل و سوپر آلیاژ ها و دارای نماینده انحصاری از کشورهای اروپایی و آسیایی چون ایتالیا ، هند و... آمادگی خود را برای تامین فولادهای مذکور جهت صنایع نفت و گاز ، پتروشیمی ، دریایی ، غذایی و ... اعلام می دارد.

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به میلگرد استیل | فولاد زنگ نزن | ورق استیل می باشد طراحی اف تم