اینکونل 718

اینکونل 718: جهت خرید انواع اینکونل 718 تماس بگیرید

اینکونل 718، یک آلیاژ نیکل کروم با قابلیت عملیات حرارتی پیر سختی است که به دلیل وجود عناصر آلیاژی نیوبیوم، مولیبدن، تیتانیوم و آلومینیوم در ترکیب آن، علاوه بر مقاومت به خوردگی مناسب،دارای مقاومت مکانیکی بالا و خواص خزشی منحصر به فرد تا دمای 650 درجه سلسیوس است.

وجود عناصر ته نشینی اپتیتانیوم و آلومینیوم در ساختار اینکونل 718، سبب رسیدن به مقاومت مکانیکی بسار بالا پس از عملیات حرارتی پیرسختی می گردد.

اینکونل 718 تا دمای 650 درجه سلسیوس همچنان به عنوان یک سوپرآلیاژ با مقاومت مکانیکی بالا محسوب می شود. در محدوده دمایی محیط تا 650 درجه سلسیوس، این سوپرآلیاژ بهترین مشخصات مکانیکی و خزشی را در مقایسه با رده های های مشابه خود داراست.

از آنجا که اینکونل 718 در دمای فوق سرد (کرایوژنیک)، مشخصات مکانیکی خود را حفظ میکند، به عنوان یکی از بهترین گزینه ها برای ساخت سازه های هوافضایی است که نیاز به کارکرد در رنج وسیعی از دما (کرایوژنیک تا 700 درجه سلسیوس) را دارند.

از دیگر مشخصه های این سوپرآلیاژ پرکاربرد و منحصر به فرد، قابلیت جوشکاری مناسب آن است. اینکونل 718 نسبت به ترک خوردگی های پس از جوش (post weld cracking) مقاوم است.

در اغلب موارد این آلیاژ به صورت آنیل عرضه می گردد تا مصرف کننده بتواند قبل از عملیات حرارتی آن را به راحتی ماشینکاری کند. در کاربردهای هوافضا و نیروگاهی این سوپرآلیاژ را مطابق با استاندارد AMS5662 و AMS5663 تولید می کنند و رده تولیدی اینکونل 718API مشخصا برای کاربرد در صنایع نفت و گاز است.

ویژگی های بارز اینکونل 718

•    استحکام کششی، مقاومت کششی و شکستگی بسیار زیاد است
•    بسیار مقاوم در برابر خوردگی ترک خوردگی کلرید و سولفید
•    مقاومت در برابر خوردگی آب و ترک خوردگی یون کلرید
•    مقاومت در برابر دمای بالا
•    جوش پذیری عالی، مقاوم در برابر ترک خوردگی پس از جوش

 

کاربردهای سوپرآلیاژ اینکونل 718

صنایع هوافضا
قطعات موتور های جت
بدنه ادوات خارج از جو
پیستون بوسترهای گاز
صنایع نفت و گاز
ادوات حفاری (inconel 718API)
این آلیاژ در قطعات راکت‎های سوخت مایع و برای قسمت‎های مختلف ورق‎های شکل داده شده هواپیما و قسمت‎های اصلی موتورهای توربین گاز، مخزن های برودتی، راکتورهای هسته ای، پیچ و مهره‎ها، پمپ‎ها و ابزار‎سازی استفاده می‎شود.

admin-steel